Czy żeby chronić środowisko potrzebne są studia? - eko

firma ochrona środowiska

Rozumiemy znaczenie ochrony środowiska i dokładamy

Nasze usługi doradztwa środowiskowego pomagają organizacjom w skutecznym i opłacalnym wypełnianiu ich zobowiązań środowiskowych. Doradzamy w zakresie pozwoleń zintegrowanych, dokumentacji środowiskowej i inny

Czy żeby chronić środowisko potrzebne są studia? - eko firma ochrona środowiska
ch zagadnień pokrewnych. Rozumiemy znaczenie ochrony środowiska i dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci przestrzegali wszystkich odpowiednich przepisów.

Nasz zespół doświadczonych specjalistów może zapewnić kompleksowe doradztwo we wszystkich aspektach ochrony środowiska, od zgodności po zrównoważony rozwój. Doskonale rozumiemy zawiłości związane z uzyskiwaniem pozwoleń zintegrowanych i innych niezbędnych dokumentów dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach. Oferujemy również porady ekspertów, jak najlepiej zarządzać dokumentacją środowiskową do celów regulacyjnych.


KOBIZE śledzi wszystkie rodzaje odpadów stałych

Obowiązkiem każdej firmy w zakresie ochrony środowiska jest ważny obowiązek. Aby każda firma wywiązała się ze swoich obowiązków, musi zgłaszać do KOBIZE i BDO wytwarzanie odpadów. Firmy te są prawnie zobowiązane do zgłaszania wszystkich wytwarzanych przez siebie odpadów. Obejmuje to zarówno rodzaje, jak i ilości wytworzonych odpadów.
Aby upewnić się, że firmy te wywiązują się ze swoich obowiązków, istnieją dwie organizacje, które śledzą te informacje i dbają o ich prawidłowe zgłaszanie: KOBIZE i BDO. Firmy muszą zgłaszać wszystkie dane dotyczące wytwarzania odpadów do tych dwóch organizacji, aby były one zgodne z polskim prawem ochrony środowiska. . Organizacje te śledzą odpady wytwarzane przez każdą firmę i określają, jakiego rodzaju odpady masz obowiązek zgłaszać. KOBIZE śledzi wszystkie rodzaje odpadów stałych, natomiast BDO śledzi tylko odpady niebezpieczne. Firmy muszą zgłaszać ilości i sumy dla obu rodzajów odpadów, a także konkretne lokalizacje w całej Polsce, w których wytwarzają swoje odpady. Zgodnie z polskim prawem każda firma, której roczna produkcja wynosi co najmniej 3000 ton, może zostać sklasyfikowana jako duże szkodliwe przedsiębiorstwo i podlegać zaostrzonym wymogom sprawozdawczym